Şantiye Güvenliği

Şantiye Güvenliği

İnşaat güvenliği ve şantiye güvenliği konusunda uzman şirketimiz, inşaat sektörünün faaliyette bulunduğu  köprü, yol, baraj, liman, petrol tesisi, toplu konut, alışveriş merkezi, fabrika, hastane, okul gibi tesis ve sanayi kuruluşlarının şantiye güvenlik hizmetini başarıyla karşılayan bir firmadır.

Tr Master Koruma Güvenlik A.Ş.  gerek kamu inşaat sektörü ve gerekse özel inşaat sektöründe yer aldığı güvenlik faaliyetlerinde yapının etüt ve proje aşamasından sonra inşaat safhasına geçilmesini takiben gerekli fizibilite durumu ve risk analizlerini tespit etmekte ve gerekli özel güvenlik stratejilerini oluşturmayı ilke edinmiştir.

inşaat güvenliği

Şantiye ve inşaat güvenliği

Gerek can güvenliği, gerekse inşaat malzeme ve ekipmanlarını hırsızlık, yağma, sabotaj, mala zarar verme gibi suç ve hareketlerden koruma amacı ile Tr Master Koruma Güvenlik A.Ş. tarafından verilen inşaat ve şantiye güvenliği hizmetlerinde dikkat edilmesine özen gösterdiğimiz bazı hususlar şunlardır ;

Sahanın rölevesi temin edilerek, çalışma sahası ve şantiye sınırları tespit  edilerek, sahaya giriş çıkış noktaları kontrol altında tutulmalı, şantiyenin çevre güvenliğini sağlayacak önlemler alınmalıdır.

İnşaat çevre çitinin tipi ve güzergahı tespit edilerek bu alanlarda rutin devriye hizmetleri verilmelidir.

Şantiye enerji hattı, elektrik ile çalışacak güvenlik sistemleri de dikkate alınarak o kontrol edilmelidir.

İnşaat sahasının altyapı hatları araştırılmalı, su, telefon ve güvenlik açısından gerekli ise internet bağlantıları dahi kontrol edilmelidir.

Araçlar için oto park, tamirhane, yedek parça deposu gibi ayrılacak yerler ve şantiye içi yollar ile şantiyede kullanılacak iş makinaları kontrol edilmelidir.

Şantiyede ortalama kaç  işçi ve teknik elamanın çalışacağı, bunlardan ne kadarının şantiyede kalacağı öğrenilmeli ve  işçilerin dinlenme tesisleri, yemekhane, kantin, soyunup giyinme, yatakhane, tuvalet yerleri, varsa lojmanlar belirlenmeli, bu yerler için gerekli güvenlik kontrolleri uygulanmalıdır.

Tüm tesisatlar, kanalizasyon ve foseptik yerleri belirlenerek periyodik kontroller yapılmalıdır.

Beton santralı, kule, vinç, kantar binası gibi sabit tesislerin yerleri, çöp ve atık malzeme toplama noktaları, tespit edilerek, güvenlik altında tutulmalıdır.

İş kazalarında müraacaat edilecek sigorta hastanesi, acil durumlarda gidilebilecek en yakın poliklinik ve eczane tespit edilmelidir.